Bölüm Başkanı MesajıSevgili Öğrenciler,

Çağımızda teknoloji çok büyük bir hızla gelişmektedir. Bu teknolojik gelişmelerin ortaya çıkmasında bilgisayarların payı büyüktür ve uygulama alanları oldukça geniştir. Bilgisayar; Robotik, haberleşme sistemleri, akıllı makineler, otomasyon, otomotiv, biyomedikal vb. alanlarda vazgeçilmez bir unsurdur. İşletmeler, nitelikli teknikerler kazanmak için büyük rekabet içindedir. Başarılı teknikerler ulusal ve uluslararası alanlarda kendilerine kolayca yer edinebilmekte, önemli konumlara gelebilmektedir.
Tarsus Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Teknolojileri Bölümü, nitelikli, tecrubeli, güçlü kadrosu ile eğitim-öğretim sürecine devam etmektedir. Alanındaki teknolojik gelişmelere ayak uyduran, değişimin bir parçası hatta öncüsü olmak için çalışan, analitik çözümleme yetenekleri güçlü,  bağımsız çalışabilen, aynı zamanda takım çalışmasına uyum sağlayabilen, mesleki etik değerleri benimsemiş  teknikerler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. 
Tarsus Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Teknolojileri Bölümü olarak bu süreçte sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız.
Bölümümüze hoş geldiniz. Sevgi ve saygılarımla…

 
Öğr. Gör. Betül BULUT
Bölüm Başkanı